JOANNA GAŁDECKA

Certificate of Proficiency in English (najwyższy stopień znajomości języka angielskiego) zdobyłam, kiedy miałam 18 lat. Równolegle kształciłam się w dwujęzycznym liceum, gdzie wszystkie przedmioty wykładane były po francusku i w tym języku zdałam maturę. Jestem absolwentką filologii francuskiej i hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Doświadczenie w nauczaniu zdobyłam pracując w łódzkich i krakowskich szkołach językowych, a także ucząc na obozach językowych w Szkocji, Anglii, Irlandii i Holandii. Działałam też warsztatowo, a więc uczyłam języków obcych większe grupy poprzez szeroko pojętą teatralizację (zajęcia oparte na scenkach, spektaklach, improwizacji). Na tej zasadzie współpracowałam ze szkołą Accent dla Dzieci, Wonderland, Dworkiem Białoprądnickim i firmą Swim Test.

 

Od 6 lat zajmuję się przede wszystkim nauczaniem małych grup lub uczniów indywidualnych i jest to dla mnie ogromna zawodowa frajda.  Na zajęciach uwielbiam używać licznych pomocy naukowych, platform online, gier planszowych, gier karcianych, technik improwizacyjnych typu role play (odgrywanie ról).

PODRÓŻE

Jestem pasjonatką podróży i byłam w 48 krajach. Pracowałam jak pilot wycieczek (Indonezja, Australia, Nowa Zelandia, Mauritius, Madagaskar, Ameryka Środkowa, Meksyk, USA). Wiele krajów zwiedziłam na własną rękę (m.in. Nepal, Peru, Zjednoczone Emiraty Arabskie i wiele państw Europy). Przez rok mieszkałam w Hiszpanii, a podczas miesięcznego pobytu na Filipinach uczyłam języka hiszpańskiego.

 

Uwielbiam wplatać do moich zajęć językowych właśnie wątki podróżnicze, na zasadzie projektowej albo po prostu poprzez emocjonujące dyskusje.

TEATR

Jestem czynną pasjonatką teatru od 2002. Wielokrotnie występowałam w Polsce i w Hiszpanii. Skończyłam krakowskie studio aktorskie LART, a przez 5 lat uczyłam się i rozwijałam w Teatrze Mumerus. Wraz z amerykańskim przyjacielem i reżyserem Glenem Cullenem zrealizowaliśmy "Dzbanek z czarnej gliny"  - spektakl oparty na motywach „Balladyny”, nagrodzony na festiwalu teatrów alternatywnych w Horyńcu. Z Glenem zrealizowaliśmy też autorski monodram „Głodne”. W ramach projektu "Scena Erasmus" z Walencji,  wzięłam udział w tournee obejmującym występy w 25 hiszpańskich miastach. 

 

Ostatnio wzięłam udział w La Folie. Cabaret Retro Show,  a więc spektaklu nawiązującym do sztuki kabaretowej lat 20. Na śniadanie zaprosił nas do studio sam „Dzień dobry TVN”.

KORPORACJE

Przez 6 lat zgłębiałam tajniki korporacyjnego świata pracując w takich firmach jak HCL, Sabre, Aon Hewitt, Capgemini. Choć teraz wiem, że nie była to moja bajka i z ogromną wdzięcznością myślę o radości jaką daje mi uczenie – bez wątpienia te doświadczenia nie były stratą czasu i wiele się dzięki nim nauczyłam. Mam tu na myśli przede wszystkim obycie z językiem biznesowym, z technologią, obróbką dokumentów, modelami kultury korporacyjnej. Prowadząc zajęcia z zakresu Business English zauważam, że praktyczna znajomość tematów, które na nich omawiamy bardzo mi się przydaje.

O NAS
OFERTA
KONTAKT

Tel: +48 605 063 309

biuro.linguarte@gmail.com

  • Facebook