top of page
zdjęcie do Zoom.jpg

Dorota Cisowska-Wiśnicka

W Linguarte uczy włoskiego i angielskiego

Uczeniem zajmuję się od ponad 25 lat, pracując z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi w szkołach prywatnych oraz państwowych. W obu językach pracowałam przez prawie 10 lat w międzynarodowych korporacjach (Aon Hewitt i Euroclear w Krakowie oraz Bain w Warszawie); posiadam certyfikat CPE (Certificate of Proficiency in English; C2).

Z językiem włoskim związałam się studiując na Filologii Włoskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a przygodę tę kontynuuję w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Posiadam certyfikat CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera; C1) oraz CELI 5 (Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana; C2).

W wolnych chwilach do ręki biorę pędzel i maluję, piszę, grywam w kosza, a zimą jeżdżę na łyżwach; uwielbiam czytać i spacerować po lesie.

image_50427393.JPG

Lilianna Niemiec - Lutley

W Linguarte uczy hiszpańskiego i angielskiego

Kocham języki! Od małego uczyłam się po kolei: polskiego, rosyjskiego, angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, portugalskiego, a na co dzień pracuję z językami angielskim, hiszpańskim i polskim.

 

Studiowałam filologię hiszpańską (plus francuski i portugalski) na Uniwersytecie Jagiellońskim, edukację specjalną po angielsku na George Mason University in Virginia w USA, doradztwo psychologiczne (counseling) i terapię (cognitive behavior therapy) na University of the West of Scotland, a także rozwiązywanie konfliktów na Universitat de Barcelona po hiszpańsku.

 

Moja praca obejmuje nauczanie języków oraz innych przedmiotów w szkole międzynarodowej, pracę psycho-pedagoga (counselor) z dziećmi z całego świata, a także tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne i literackie.

 

Uwielbiam taniec (flamenco i salsę), podróże, góry, morze, czas z rodziną i przyjaciółmi, ekologię i jedzenie roślinne. 

P1128966a.JPG

Daniel Lutley

W Linguarte uczy angielskiego

Heya! I'm Daniel Lutley, I'm half American, half Polish. Although I've spent most of my life growing up in Kraków, Poland, I attended an international school run completely in English, - making English my first language. 

In high school I began offering English classes at a local Polish public school, where my enthusiasm for teaching began. I love seeing my students get excited about their learning and to see them progress with their goals. 

I've taught in multiple environments since then, from working with students troubled by remote learning, or offering private tutoring online alongside my studies.

Currently, I study Psychology in the Netherlands, and love to write music and paint in my free time.

15025519_10154748456148887_42595396028110017_o.jpg

Aneta Kowalska

W Linguarte uczy francuskiego/hiszpańskiego/angielskiego/włoskiego

Mój rocznik – 1978 – był ostatnim, który miał obowiązkowe lekcje języka rosyjskiego do końca szkoły podstawowej. W tym samym czasie – pod koniec lat 80-tych – rodzice zapisali mnie również na niemiecki, a nieco później sama zdecydowałam się dodatkowo na angielski. Był to moment zwrotny, gdyż już po roku nauki komunikowałam się w tym języku bez większych przeszkód i jako wczesna nastolatka zaczęłam rozumieć, że mam talent do języków obcych.

 

Wybrałam zatem liceum w klasie dwujęzycznej z wykładowym francuskim, gdzie rok później jako język obcy wybrałam włoski. Tym samym w klasie maturalnej znałam dobrze pięć języków obcych, w czasie studiów nauczyłam się jeszcze hiszpańskiego i węgierskiego, a obecnie uczę się niderlandzkiego.

 

W 1996 roku zaczęłam uczyć języków obcych i uczyłam ich nieprzerwanie aż do wyjazdu z Polski w 2010 roku. Całe moje życie wiąże się z językami, od wielu lat mieszkam jedną nogą w Barcelonie, a drugą w Brukseli, gdzie pracuję jako tłumaczka symultaniczna dla instytucji UE.

 

Moja praca jest moją pasją, ale kocham też kino i podróże.

bottom of page