top of page
zdjęcie do Zoom.jpg

Dorota Cisowska-Wiśnicka

W Linguarte uczy włoskiego i angielskiego

Uczeniem zajmuję się od ponad 25 lat, pracując z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi w szkołach prywatnych oraz państwowych. W obu językach pracowałam przez prawie 10 lat w międzynarodowych korporacjach (Aon Hewitt i Euroclear w Krakowie oraz Bain w Warszawie); posiadam certyfikat CPE (Certificate of Proficiency in English; C2).

Z językiem włoskim związałam się studiując na Filologii Włoskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a przygodę tę kontynuuję w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Posiadam certyfikat CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera; C1) oraz CELI 5 (Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana; C2).

W wolnych chwilach do ręki biorę pędzel i maluję, piszę, grywam w kosza, a zimą jeżdżę na łyżwach; uwielbiam czytać i spacerować po lesie.

image_50427393.JPG

Lilianna Niemiec - Lutley

W Linguarte uczy hiszpańskiego i angielskiego

Kocham języki! Od małego uczyłam się po kolei: polskiego, rosyjskiego, angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, portugalskiego, a na co dzień pracuję z językami angielskim, hiszpańskim i polskim.

 

Studiowałam filologię hiszpańską (plus francuski i portugalski) na Uniwersytecie Jagiellońskim, edukację specjalną po angielsku na George Mason University in Virginia w USA, doradztwo psychologiczne (counseling) i terapię (cognitive behavior therapy) na University of the West of Scotland, a także rozwiązywanie konfliktów na Universitat de Barcelona po hiszpańsku.

 

Moja praca obejmuje nauczanie języków oraz innych przedmiotów w szkole międzynarodowej, pracę psycho-pedagoga (counselor) z dziećmi z całego świata, a także tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne i literackie.

 

Uwielbiam taniec (flamenco i salsę), podróże, góry, morze, czas z rodziną i przyjaciółmi, ekologię i jedzenie roślinne. 

WhatsApp Image 2023-10-31 at 13.29.47.jpeg

Antoni Roden Burns

W Linguarte uczy angielskiego

Hello, my name is Antoni Roden-Burns. I was born in London, UK, but I grew up in both the United States and Poland. In the US, I lived in Detroit, Michigan, and Rockville, Maryland. I have been teaching English ever since I volunteered in Zway, Ethiopia towards the end of 2019. In February 2020, I completed my CELTA and TEFL certification, and in March of the same year, I started teaching. Now, I can proudly say that I am part of the Linguarte team.

Currently, I am studying psychology at SWPS University. I am quite fond of neuroscience, psychology, holistic therapy, and non-duality, which is why I like to structure my lessons around these topics. I primarily focus on conversation-based lessons with a focus on fluency and vocabulary. During my sessions, you can expect an open and friendly environment that helps you realize that a language barrier is only a self-limiting concept, created by our minds. If you enjoy deep and meaningful conversations, I welcome you.

In my free time, I enjoy going to the gym, spending time in nature, hiking, skiing, bouldering, playing the piano, and dancing.

15025519_10154748456148887_42595396028110017_o.jpg

Aneta Kowalska

W Linguarte uczy francuskiego/hiszpańskiego/angielskiego/włoskiego

Mój rocznik – 1978 – był ostatnim, który miał obowiązkowe lekcje języka rosyjskiego do końca szkoły podstawowej. W tym samym czasie – pod koniec lat 80-tych – rodzice zapisali mnie również na niemiecki, a nieco później sama zdecydowałam się dodatkowo na angielski. Był to moment zwrotny, gdyż już po roku nauki komunikowałam się w tym języku bez większych przeszkód i jako wczesna nastolatka zaczęłam rozumieć, że mam talent do języków obcych.

 

Wybrałam zatem liceum w klasie dwujęzycznej z wykładowym francuskim, gdzie rok później jako język obcy wybrałam włoski. Tym samym w klasie maturalnej znałam dobrze pięć języków obcych, w czasie studiów nauczyłam się jeszcze hiszpańskiego i węgierskiego, a obecnie uczę się niderlandzkiego.

 

W 1996 roku zaczęłam uczyć języków obcych i uczyłam ich nieprzerwanie aż do wyjazdu z Polski w 2010 roku. Całe moje życie wiąże się z językami, od wielu lat mieszkam jedną nogą w Barcelonie, a drugą w Brukseli, gdzie pracuję jako tłumaczka symultaniczna dla instytucji UE.

 

Moja praca jest moją pasją, ale kocham też kino i podróże.

bottom of page