JOANNA GAŁDECKA

NAUCZANIE

Certificate of Proficiency in English (najwyższy stopień znajomości języka angielskiego) zdobyłam, kiedy miałam 18 lat. Równolegle kształciłam się w dwujęzycznym liceum, gdzie wszystkie przedmioty wykładane były po francusku. W tym języku zdałam maturę. Jestem absolwentką filologii francuskiej i hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Język włoski szkoliłam zarówno na studiach, na kursach prywatnych jak i podczas licznych podróży do Włoch.

 

Doświadczenie w nauczaniu zdobyłam pracując w łódzkich i krakowskich szkołach językowych, a także ucząc na obozach językowych w Szkocji, Anglii, Irlandii i Holandii. Działałam też warsztatowo, a więc uczyłam języków obcych większe grupy poprzez szeroko pojętą teatralizację (zajęcia oparte na scenkach, spektaklach, improwizacji). Na tej zasadzie współpracowałam ze szkołą Accent dla Dzieci, Wonderland, Dworkiem Białoprądnickim i firmą Swim Test.

 

Od 2012 roku zajmuję się przede wszystkim nauczaniem małych grup lub uczniów indywidualnych i jest to dla mnie ogromna zawodowa frajda.  Na zajęciach uwielbiam używać licznych pomocy naukowych, platform online, gier planszowych, gier karcianych, technik improwizacyjnych typu role play (odgrywanie ról).

That's how we used to study in a non-virtual world

That's how we used to study in a non-virtual world

Odtwórz Wideo

TEATR

Przez wiele lat zajmowałam się teatrem. Skończyłam krakowskie studio aktorskie LART, a w ramach projektu "Escena Erasmus"  (Walencja),  wzięłam udział w tournée obejmującym występy w 25 hiszpańskich miastach.  Przez 5 lat uczyłam się i rozwijałam w Teatrze Mumerus. Kilka spektakli zrealizowałam też wraz z moim amerykańskim przyjacielem i reżyserem Glenem Cullenem. To z tych cennych doświadczeń czerpałam inspiracje do zajęć i warsztatów językowych opartych na role play'ach i teatralizacji.

PODRÓŻE

Jestem pasjonatką podróży, odwiedziłam ponad 50 krajów. Pracowałam jako pilot wycieczek, wiele krajów zwiedziłam na własną rękę. Mieszkałam w Hiszpanii i na Filipinach.

 

Uwielbiam wplatać do moich zajęć językowych wątki podróżnicze, na zasadzie projektowej albo po prostu poprzez emocjonujące dyskusje.

KORPORACJE

Przez 6 lat zgłębiałam tajniki korporacyjnego świata pracując w firmach HCL, Sabre, Aon Hewitt, Capgemini. Choć teraz wiem, że nie była to moja bajka i z ogromną wdzięcznością myślę o radości jaką daje mi moja obecna praca – bez wątpienia te doświadczenia nie były stratą czasu i wiele mnie nauczyły. Mam tu na myśli przede wszystkim obycie z językiem biznesowym, z technologią, obróbką dokumentów, modelami kultury korporacyjnej. Prowadząc zajęcia z zakresu Business English lub Business Spanish zauważam, że praktyczna znajomość tematów, które na nich omawiamy bardzo mi się przydaje.

Aon%2520Logo_edited_edited.jpg
Capgemini%20Logo_edited.jpg
Sabre Logo.png
Logo%20HCL%202_edited.jpg